close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 
Vstoupili jste do naší virtuální knihovny Průběžně zde budou ukládány texty, původní i převzaté, a uváděny odkazy na stránky, které mají vztah k činnosti Institutu Jacqese de Molay. Knihovna je dělena do rubrik, které jsou pojmenovány po historických osobnostech z templářské historie. Jaká témata jsme přiřadili pod jednotlivé osobnosti:
  • Bernard de Clairvaux - světec, opat a duchovní otec templářů - je patronem spirituality.
Zde najdete texty a odkazy na duchovní stránku Institutu a křesťanský život.
  • Hugo de Payns - zakladatel a první velmistr - nás uvede do 200 let života Řádu.
Tady budou publikovány historické texty (prameny) i současné úvahy o templářích.
  • Alexios I. Komnenos - byzantský císař, budující říši mezi západem, Turky a islámem.
Aktuální čtení o Evropě, rozdělené na Východ a Západ, o jejich soupeření a, Bůh chraň, válce.
  • Saláh ad-Dín Júsuf ibn Ajjúb - pověstný Saladin - representuje 1 400 let islámu.
Korán, džihád, šarí´a, pronásledování křesťanů, ale i možné soužití s muslimy.
  • Guillaume de Tyr - biskup v Zámoří a kronikář Řádu - objektivní svědek i přísný kritik.
Sem budeme ukládat texty z dvoutisícileté historie křesťanství.
  • Godefroy de Bouillon - Ochránce Sv. hrobu - odmítl nosit zlatou korunu tam, kde Pán měl trnovou.
Pod tímto titulem bude dnešní situace v Zámoří, Levantě, Palestině, Israeli, i jinde na předním východě.
  • Jean de Joinville - kronikář Sv. Ludvíka Francouzského - kronikář všeho, co je potřeba.
Texty nikoliv o minulosti, ale všem, co z dnešního dění považujeme za zaznamenáníhodné.
  • Phillipe le Beau - král, který kvůli moci a penězům Řád zničil - představitel státní arogance.
Texty ke konfliktu mezi státní mocí a morálním principem, vyplývajícím z křesťanské víry.
  • Jacques de Molay - "poslední Templář" - je symbolem jejich tajemství i 700 let po smrti.
Tady čekejte hledání odpovědí na otázky a otázek k odpovědím. Tajemství trvá.

(Rubriky s červeně označenými jmény se zabývají současným stavem společnosti,
ta černá jména mapují historii.)
Snad Vám tato mapa pomůže při cestě knihovnou, historií i současným světem.
Hodně štěstí.
__________________________________________________________________

Jak se čeští podnikatelé nechali napálit

1. dubna 2014 v 20:15 | Petr Hampl |  Phillipe le Beau


Převzato z Neviditelného Psa (31.3.2014) se souhlasem autora
Konečně je to venku. Andrej Babiš se shoduje s Janem Mládkem, že podnikání je opakem poctivé práce
Podnikatelé, živnostníci a majitelé malých firem byli v posledních 20 letech nejspolehlivější skupinou voličů ODS, v posledních volbách se jednoznačně přiklonili k ANO (ti, co nevolili ANO, se v podstatě rovnoměrně rozdělili mezi ODS a Svobodné). Pochopitelně, podnikatelé přece volí podnikatele.
Očekávání nebylo úplně jasně stanoveno, ale vesměs bylo jasné. Čekalo se, že Andrej Babiš udělá ve státní správě podobný pořádek, jaký by ve firmě udělal nový majitel, který by ji převzal po nepořádných manažerech. Nový majitel by pochopitelně věděl, že není možné zaplnit basketbalový koš, takže by nejspíš udělal následující:
- Snížil by náklady. Je jasné, že kdyby se do toho někdo pustil s vervou, dokázal by zajistit běh veřejné správy s třetinou zaměstnanců a polovičními náklady. Kdo jiný než Andrej Babiš?
- Ta místa, situace a úřady, kde se pravidelně vrší problémy s korupcí, by prostě zrušil. Jako každý pořádný hospodář. To se týká v první řadě evropských fondů. Ale nejen jich.
- Zjednodušil by administrativu, zrušil stovky zbytečných nařízení a zejména by zjednodušil daňový systém. Kdo jiný by to mohl prosadit než někdo, kdo je sám podnikatel.
- A nakonec by vše nasměroval ke snížení daní i snížení dalších odvodů. Jinak nová pracovní místa místa mít nebudeme.
Jenže po dvou měsících Andreje Babiše na ministerstvu financí to vypadá přesně naopak.
- Prudké zvýšení nákladů na chod státní správy. Jen samotné zavedení služebního zákona bude daňové poplatníky stát každý rok minimálně 8 miliard navíc (to je optimistický odhad, může se ukázat, že jde o mnohem vyšší částku). Kromě toho přibírají státní orgány nové zaměstnance jako zběsilé a vznikají nové úřady. Za ministra financí Babiše bude mít Česká republika nejdražší a nejnenažranější státní správu v dějinách.
- Že by se mohlo něco zrušit? Že by se měl stát zbavit podniků? Že by se mělo něco stát s evropskými fondy? Ani omylem! Boj proti korupci se jaksi vytratil a objevil se boj proti daňovým únikům. Jinými slovy, prioritou už nejsou stomilionové rozkrádačky, ale stokoruny vydřené z vesnických řemeslníků.
- Zjednodušení administrativy? Je to přesně naopak. Má být zavedeno třetí daňové pásmo, podnikatelé si budou muset pořídit drahá sledovací zařízení (pochopitelně na své náklady) a od roku 2016 se budou povinně skenovat všechny účtenky. Dokonce i to jediné zjednodušení, které Babiš zdědil po svých předchůdcích, nechal zrušit. Jednotné inkasní místo nebude, nadále budeme odevzdávat tři typy výkazů. Možná budeme ještě s vděčností vzpomínat na Paroubka.
- A snižování daní? No, měnit se opravdu budou. Ale půjdou nahoru. Jak jinak také uživit stále marnotratnější stát. Zkrátka není nad to, když se správy ujme dobrý hospodář, který není jako politici, ale maká.
A aby snad nemohlo dojít k mýlce, napsal to Andrej Babiš úplně jasně v pátečním tweetu."Všichni by dnes chtěli podnikat. Myslím, že není špatné si alespoň ze začátku zkusit zaměstnanecký poměr a najít úspěch v tvrdé práci." Takže je to jasné. Pořádná práce přece spočívá v dolování státních dotací a ne v nějakém ulejváckém opravování bot nebo pokládce dlažeb.
Vyměnili nám Andreje Babiše? Ani náhodou! Kdyby se někdo už před volbami podíval do jeho životopisu (třeba zde), viděl by, že za celý život nepodnikal ani minutu. Nikdy nezaložil nic nového a nevytvořil jediné pracovní místo. Před vstupem do politiky byl ekonomickým predátorem. Přebíral firmy, které vybudovali jiní, propouštěl z nich zaměstnance, a ždímal dotace. Teď převzal Českou republiku a nebude s ní zacházet jinak.
Poučení je z toho mnohem obecnější, než jenom, že hlasovat pro ANO byl omyl. Je to připomenutí, že parlamentní demokracie je politický systém určený do prostředí, kde se lidé znají a kde mohou snadno vybrat své zástupce. Současná soutěž velkých médií, peněz a reklamních agentur je fakticky jen parodií na demokracii. Čím déle si budeme předstírat něco jiného a tím déle budeme odkládat přiznání, že potřebujeme nějaký vhodnější politický systém, tím to bude horší. Možná že už je fakticky pozdě teď.
31.3.2014
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama